United States of America Mathematical Olympiad
May 2 - 5, 2002
Qualifiers, Listed by State |
|
NAME |
SCHOOL |
CITY |
STATE |
ZACHARY LEUNG |
ANGLO-CHINESE JUNIOR COLLEGE |
SINGAPORE |
|
LUKE BURTON |
EAGLE RIVER CHUGIAK HOME SCHOOLERS |
EAGLE RIVER |
AK |
PRADEEP BALIGA |
CENTRAL HS EAST CAMPUS |
TUSCALOOSA |
AL |
SHARAT BHAT |
VIRGIL GRISSOM HS |
HUNTSVILLE |
AL |
BEN BURFORD |
VESTAVIA HILLS HS |
VESTAVIA HILLS |
AL |
JAMES TIDWELL |
WHITESBURG BAPTIST CHRISTIAN S |
HUNTSVILLE |
AL |
ANDREW SPANN |
ARKANSAS SCH MATH & SCIENCES |
HOT SPRINGS NAT |
AR |
TONGKE XUE |
HAMILTON HIGH SCHOOL |
CHANDLER |
AZ |
MATTHEW PEAIRS |
PHOENIX COUNTRY DAY SCHOOL |
PARADISE VALLEY |
AZ |
WEN LI |
ARCADIA HS |
ARCADIA |
CA |
JONGMIN BAEK |
CUPERTINO HS |
CUPERTINO |
CA |
AARON KLEINMAN |
CUPERTINO HS |
CUPERTINO |
CA |
DAVID STOLP |
DURHAM HS |
DURHAM |
CA |
ANDREW SCHWARTZ |
HARVARD-WESTLAKE SCHOOL |
NORTH HOLLYWOOD |
CA |
RISHI GUPTA |
HENRY M GUNN HS |
PALO ALTO |
CA |
JENNIFER LAASER |
HENRY M GUNN HS |
PALO ALTO |
CA |
INNA ZAKHAREVICH |
HENRY M GUNN HS |
PALO ALTO |
CA |
NEIL CHUA |
HILLTOP SHS |
CHULA VISTA |
CA |
JONATHAN LOWD |
HOMESTEAD HS |
CUPERTINO |
CA |
SIMON RUBINSTEINSALZE |
HOMESTEAD HS |
CUPERTINO |
CA |
JOSHUA BATSON |
LYNBROOK HS |
SAN JOSE |
CA |
JIMMY JIA |
LYNBROOK HS |
SAN JOSE |
CA |
JICHAO QIAN |
LYNBROOK HS |
SAN JOSE |
CA |
DMITRY TAUBINSKY |
MARIA CARRILLO HIGH SCHOOL |
SANTA ROSA |
CA |
DAVID KAPLAN |
MENLO SCHOOL |
ATHERTON |
CA |
ERICA WILSON |
MENLO SCHOOL |
ATHERTON |
CA |
KAI DAI |
MISSION SAN JOSE HS |
FREMONT |
CA |
JULIAN KOLEV |
MONTA VISTA HS |
CUPERTINO |
CA |
JONATHAN XIONG |
MONTA VISTA HS |
CUPERTINO |
CA |
STEPHEN GUO |
OLYMPIA INSTITUTE |
SAN FRANCISCO |
CA |
NEIL HERRIOT |
PALO ALTO HS |
PALO ALTO |
CA |
TAKASHI YONEBAYASHI |
POLYTECHNIC HS |
LONG BEACH |
CA |
ROBERT PETROSKI |
SAN MATEO HS |
SAN MATEO |
CA |
ALLAN CHU |
SARATOGA HS |
SARATOGA |
CA |
PHILIP SUNG |
SARATOGA HS |
SARATOGA |
CA |
JAY PARK |
SUNNY HILLS HS |
FULLERTON |
CA |
YI SUN |
THE HARKER SCHOOL |
SAN JOSE |
CA |
BRYAN KIM |
TORREY PINES HS |
ENCINITAS |
CA |
ROBERT IKEDA |
VILLA PARK HS |
VILLA PARK |
CA |
MARK HEIM |
THOMPSON VALLEY HS |
LOVELAND |
CO |
TIMOTHY TSAI |
CHERRY CREEK HS |
ENGLEWOOD |
CO |
CONNER ROGERS |
D'EVELYN JR/SR HS |
DENVER |
CO |
SEAN SMITH |
D'EVELYN JR/SR HS |
DENVER |
CO |
ANDY SCACCO |
LAREDO MIDDLE SCHOOL |
AURORA |
CO |
MARK POND |
SMOKY HILL HS |
AURORA |
CO |
YIMING WANG |
BOULDER HS |
BOULDER |
CO |
SHREYES SESHASAI |
AVON HS |
AVON |
CT |
PAUL ZAGIEBOYLO |
CHOATE ROSEMARY HALL |
WALLINGFORD |
CT |
LEWIS HAHN |
HOPKINS SCHOOL |
NEW HAVEN |
CT |
JOHANN CUTIONGCO |
HALL HS |
WEST HARTFORD |
CT |
JACOB LICHT |
HALL HS |
WEST HARTFORD |
CT |
MARSHALL KOCH |
SIDWELL FRIENDS SCHOOL |
WASHINGTON |
DC |
SHEEL GANATRA |
CHARTER SCHOOL OF WILMINGTON |
WILMINGTON |
DE |
DIMA KAMALOV |
ATLANTIC HS |
DELRAY BEACH |
FL |
DANIEL MORRIS |
BOLLES SCHOOL, THE |
JACKSONVILLE |
FL |
YANGDA OU |
HILLSBOROUGH SHS |
TAMPA |
FL |
AARON WISE |
HILLSBOROUGH SHS |
TAMPA |
FL |
SHAANAN SHETTY |
JAMES RICKARDS HIGH SCHOOL |
TALLAHASSEE |
FL |
RYAN WILLIAMS |
MIAMI SPRINGS SHS |
MIAMI SPRINGS |
FL |
BRIANNA SATINOFF |
PALM HARBOR UNIVERSITY HS |
PALM HARBOR |
FL |
GRANT ELLIOTT |
SUNCOAST COMMUNITY HS |
RIVIERA BEACH |
FL |
WILLIAM JACOBS |
SUNCOAST COMMUNITY HS |
RIVIERA BEACH |
FL |
HENRY WONG |
SUNCOAST COMMUNITY HS |
RIVIERA BEACH |
FL |
MAURO BRAUNSTEIN |
TARAVELLA J P HS |
CORAL SPRINGS |
FL |
ERIC STANSIFER |
WEST SHORE JR-SR HS |
MELBOURNE |
FL |
BORIS ALEXEEV |
CEDAR SHOALS HS |
ATHENS |
GA |
SHAWN SUTHERLAND |
COLQUITT COUNTY HS |
MOULTRIE |
GA |
JOSHUA POWELL |
MARIETTA HS |
MARIETTA |
GA |
JAMES CHU |
WESTMINSTER SCHOOLS, THE |
ATLANTA |
GA |
MICHAEL MILLER |
WESTMINSTER SCHOOLS, THE |
ATLANTA |
GA |
JENNIFER BALAKRISHNAN |
HARVEST CHRISTIAN ACADEMY |
BARRIGADA |
GU |
MATTHEW ARDO |
IOLANI SCHOOL |
HONOLULU |
HI |
RYAN LAU |
IOLANI SCHOOL |
HONOLULU |
HI |
NYSSA THOMPSON |
PUNAHOU SCHOOL |
HONOLULU |
HI |
QI GAN |
AMES HIGH SCHOOL |
AMES |
IA |
DANIEL ALLEN |
IOWA CITY HS |
IOWA CITY |
IA |
RYAN MILLER |
LINN-MAR HS |
MARION |
IA |
JOHN HEGEMAN |
WEST SR HS |
IOWA CITY |
IA |
NATHAN GRIGG |
HIGHLAND SHS |
POCATELLO |
ID |
MICHAEL ZHANG |
ADLAI E STEVENSON HS |
LINCOLNSHIRE |
IL |
JACK SCHEFF |
EVANSTON TWP HS |
EVANSTON |
IL |
NICK INNS |
GLENBROOK NORTH HS |
NORTHBROOK |
IL |
ANDREW GLAZER |
GLENBROOK NORTH HS |
NORTHBROOK |
IL |
JAMES QI |
WM FREMD HS |
PALATINE |
IL |
CHENYU FENG |
WM FREMD HS |
PALATINE |
IL |
JUSTIN BLANCHARD |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
SARAH CHENG |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
YUAN GONG |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
DANIEL GULOTTA |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
RIDER HALLENSTEIN |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
RUOZHOU JIA |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
BRADLEY KAY |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
ZHIHAO LIU |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
KEVIN YANG |
IL MATHEMATICS & SCIENCE ACADEMY |
AURORA |
IL |
ALBERT NI |
KENNEDY JHS |
LISLE |
IL |
JEREMY NEWMAN |
NAPERVILLE CENTRAL HS |
NAPERVILLE |
IL |
FARAZ SULTAN |
NAPERVILLE CENTRAL HS |
NAPERVILLE |
IL |
JAMES ALBRECHT |
NAPERVILLE NORTH HS |
NAPERVILLE |
IL |
IRENA WANG |
NAPERVILLE NORTH HS |
NAPERVILLE |
IL |
ANDREY GORLIN |
NILES NORTH HS |
SKOKIE |
IL |
DAVID BARMORE |
PROSPECT HS |
MOUNT PROSPECT |
IL |
EMILY RIEHL |
UNIVERSITY HS |
NORMAL |
IL |
ANN CHI |
TERRE HAUTE SOUTH VIGO HS |
TERRE HAUTE |
IN |
AGATHA KIM |
UNIVERSITY LABORATORY HS |
URBANA |
IL |
LUOBEI ZHU |
CARMEL HS |
CARMEL |
IN |
TIFFANY KO |
HONEY CREEK MS |
TERRE HAUTE |
IN |
KEN HUI |
PARK TUDOR SCHOOL |
INDIANAPOLIS |
IN |
PATRICK MIHELICH |
PARK TUDOR SCHOOL |
INDIANAPOLIS |
IN |
MICHAEL HAMBURG |
SAINT JOSEPHS HS |
SOUTH BEND |
IN |
MICHAEL CATLIN |
WEST LAFAYETTE JR/SR HS |
WEST LAFAYETTE |
IN |
NICHOLAS MA |
EAST HIGH |
WICHITA |
KS |
JEFFREY AMOS |
PRAIRIE CHRISTIAN SCH |
OLATHE |
KS |
DAVID NIE |
PAUL LAURENCE DUNBAR HS |
LEXINGTON |
KY |
CHARLEY SEELBACH |
PAUL LAURENCE DUNBAR HS |
LEXINGTON |
KY |
FRANK GUAN |
DUPONT MANUAL HS |
LOUISVILLE |
KY |
RICHARD PANG |
BATON ROUGE MAGNET HS |
BATON ROUGE |
LA |
ATOSHI CHOWDHURY |
BATON ROUGE MAGNET HS |
BATON ROUGE |
LA |
CHRIS BREAUX |
JESUIT HS |
NEW ORLEANS |
LA |
EDWARD FEI |
LAFAYETTE HS |
LAFAYETTE |
LA |
MATTHEW WROTEN |
LOUISIANA SCHOOL MATH SCI ARTS |
NATCHITOCHES |
LA |
DANIEL JERISON |
BELMONT HS |
BELMONT |
MA |
GREGORY MICHNIKOV |
BELMONT HS |
BELMONT |
MA |
NEIL LENDER |
BOSTON LATIN |
BOSTON |
MA |
ANNA SONKINA |
BROOKLINE HS |
BROOKLINE |
MA |
DAVID GREENSPAN |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
MA |
DAVID IBA |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
MA |
MARK LIPSON |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
MA |
ELIZABETH MARCIL |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
MA |
SEAN TING |
MA ACADEMY FOR MATH & SCI |
WORCESTER |
MA |
AMY LEBLANG |
MIDDLESEX SCHOOL |
CONCORD |
MA |
GREGORY IGUSA |
NEWTON SOUTH HS |
NEWTON CENTRE |
MA |
RICKY LIU |
NEWTON SOUTH HS |
NEWTON CENTRE |
MA |
CONSTANCE CHAO |
PHILLIPS ACADEMY |
ANDOVER |
MA |
CHARLES CHEN |
PHILLIPS ACADEMY |
ANDOVER |
MA |
NICKOLAS FORTINO |
PHILLIPS ACADEMY |
ANDOVER |
MA |
DI WU |
PHILLIPS ACADEMY |
ANDOVER |
MA |
DIMA MIRKIN |
BROOKLINE HS |
BROOKLINE |
MA |
ADAM ROSENFIELD |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
MA |
FEDOR LABOUNKO |
SOMERVILLE HS |
SOMERVILLE |
MA |
KRISHNA GUPTA |
PHILLIPS ACADEMY |
ANDOVER |
MA |
STEVEN BYRNES |
ROXBURY LATIN SCHOOL |
WEST ROXBURY |
MA |
SEAN MARKAN |
ROXBURY LATIN SCHOOL |
WEST ROXBURY |
MA |
ERIC HOKE |
WAYLAND HS |
WAYLAND |
MA |
COLIN WHITTAKER |
WAYLAND HS |
WAYLAND |
MA |
ALEX JEFFREY |
MC DONOGH SCHOOL |
OWINGS MILLS |
MD |
BARRY REVZIN |
RICHARD MONTGOMERY HS |
ROCKVILLE |
MD |
JUSTIN KELLY |
FREDERICK CHRISTIAN HOME SCHS |
MIDDLETOWN |
MD |
JOHN KIM |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
BRIAN LAWRENCE |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
ANDREW NIXON |
DAMASCUS HS |
DAMASCUS |
MD |
LISA LEUNG |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
RANDY LI |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
EDWARD LIN |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
RICHARD MCCUTCHEN |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
ALEXANDER MONT |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
ANATOLY PREYGEL |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
JOHN SHEN |
MONTGOMERY BLAIR HS |
SILVER SPRING |
MD |
NUNZIO THRON |
MAINE SCH OF SCIENCE & MATHEMATICS |
LIMESTONE |
ME |
JASON PRIESTLEY |
PORTLAND HS |
PORTLAND |
ME |
COLIN CLARKE |
CRANBROOK KINGSWOOD SCHOOL |
BLOOMFIELD HIL |
MI |
ROBERT HOUGH |
H H DOW HS |
MIDLAND |
MI |
ERIC WUCHERER |
PIONEER HS |
ANN ARBOR |
MI |
SHAILESH AGARWAL |
TROY HS |
TROY |
MI |
ANANT GUPTA |
TROY HS |
TROY |
MI |
RYAN TIMMONS |
WYLIE E GROVES HS |
BEVERLY HILLS |
MI |
JEFF MADSEN |
WYLIE E GROVES HS |
BEVERLY HILLS |
MI |
DANIEL GIBSON |
HIGHLAND PARK SR |
ST. PAUL |
MN |
NING ZHOU |
WAYZATA SR |
PLYMOUTH |
MN |
BRADLEY FROEHLE |
EDEN PRAIRIE SR |
EDEN PRAIRIE |
MN |
MICHEL DSA |
HIGHLAND PARK SR |
ST. PAUL |
MN |
SILAS JOHNSON |
JEFFERSON SR |
BLOOMINGTON |
MN |
PAVEL BATRACHENKO |
JOHN MARSHALL SR |
ROCHESTER |
MN |
MATTHEW THIBAULT |
WILLMAR SR |
WILLMAR |
MN |
DANIEL BAKER |
WOODBURY SR |
WOODBURY |
MN |
MATTHEW INCE |
ST LOUIS FAMILY CHURCH LEARNING C. |
CHESTERFIELD |
MO |
EVAN SADLER |
CLAYTON HS |
CLAYTON |
MO |
TAIGE HOU |
WEBB CITY HIGH |
WEBB CITY |
MO |
NATHANIEL INCE |
ST LOUIS FAMILY CHURCH LEARNING C. |
CHESTERFIELD |
MO |
NATHAN BROWN |
JACKSON PREPARATORY SCHOOL |
JACKSON |
MS |
ADAM CABRERA |
BILLINGS WEST HS |
BILLINGS |
MT |
JUSTIN LO |
CHAPEL HILL HS |
CHAPEL HILL |
NC |
ANDERS KASEORG |
CHARLOTTE HOME EDUCATORS ASSOC |
CHARLOTTE |
NC |
PAUL HUANG |
DURHAM SCH OF THE ARTS |
DURHAM |
NC |
JOHN SHOUN |
DURHAM SCH OF THE ARTS |
DURHAM |
NC |
MORGAN BROWN |
NORTH CAROLINA SCH SCI & MATH |
DURHAM |
NC |
LARRY WISE |
R J REYNOLDS HS |
WINSTON SALEM |
NC |
MICHEAL KOK |
CENTURY HS |
BISMARCK |
ND |
TYLER SEACREST |
LINCOLN SOUTHEAST HIGH SCHOOL |
LINCOLN |
NE |
STEPHEN ANTHONY |
LINCOLN EAST HS |
LINCOLN |
NE |
TIM CARRELL |
LINCOLN EAST HS |
LINCOLN |
NE |
JEFF SNOW |
BERLIN SHS |
BERLIN |
NH |
WILLIAM DERINGER |
PHILLIPS EXETER ACADEMY |
EXETER |
NH |
ROBERT KATZ |
PHILLIPS EXETER ACADEMY |
EXETER |
NH |
TIANKAI LIU |
PHILLIPS EXETER ACADEMY |
EXETER |
NH |
DAVID VINCENT |
PHILLIPS EXETER ACADEMY |
EXETER |
NH |
SHEEL DANDEKAR |
THE DERRYFIELD SCHOOL |
MANCHESTER |
NH |
BENJAMIN EARLE |
ST PAULS SCHOOL |
CONCORD |
NH |
JAE BAE |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
THOMAS BELULOVICH |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
JON CHU |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
DAVY KIM |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
HYUNSOO KIM |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
RYAN KO |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
SIHYUNG LEE |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
JONATHAN PINYAN |
ACADEMY ADVANCEMENT SCI & TECH |
HACKENSACK |
NJ |
GENE KIM |
EAST BRUNSWICK HS |
E BRUNSWICK |
NJ |
ROGER GROSSE |
GOVERNOR LIVINGSTON HS |
BERKELEY HEIGHTS |
NJ |
KEVIN SHAN |
LAWRENCEVILLE SCHOOL |
LAWRENCEVILLE |
NJ |
MAX ROSMARIN |
TENAFLY HS |
TENAFLY |
NJ |
ANDREW PAK |
THE PEDDIE SCHOOL |
HIGHTSTOWN |
NJ |
JENNIFER HOU |
W WINDSOR PLAINSBORO HS-NORTH CAMPUS |
PLAINSBORO |
NJ |
TAKTIN OEY |
W WINDSOR PLAINSBORO HS-NORTH CAMPUS |
PLAINSBORO |
NJ |
STEPHANIE ZHANG |
EAST BRUNSWICK HS |
E BRUNSWICK |
NJ |
MICHAEL SANDMAN |
HIGH TECHNOLOGY HS |
LINCROFT |
NJ |
JAMES BERGLUND |
BRIDGEWATER-RARITAN HS |
BRIDGEWATER |
NJ |
BENJAMIN CONLEE |
ALBUQUERQUE ACADEMY |
ALBUQUERQUE |
NM |
ROBERT CORDWELL |
MANZANO HS |
ALBUQUERQUE |
NM |
PATRICK HUMMEL |
THE MEADOWS SCHOOL |
LAS VEGAS |
NV |
HAO ZHOU |
COMMACK HS |
COMMACK |
NY |
NICK HOH |
FAIRPORT SHS |
FAIRPORT |
NY |
TAIHO SHIN |
FRANCIS LEWIS HS |
FLUSHING |
NY |
JARED BASS |
GREAT NECK SOUTH HS |
GREAT NECK |
NY |
ZACHARY WISSNER GROSS |
GREAT NECK SOUTH HS |
GREAT NECK |
NY |
ALEX ROSENTHAL |
HACKLEY SCHOOL |
TARRYTOWN |
NY |
ALISON MILLER |
HOME EDUCATORS ENRICHMENT GROUP |
NISKAYUNA |
NY |
KATHRYN KNOWLES |
CHURCHVILLE-CHILI SHS |
CHURCHVILLE |
NY |
BRAD STRONGER |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
PAWAN DEEDWANIYA |
SPACKENKILL HS |
POUGHKEEPSIE |
NY |
JEFFREY BOGHOSIAN |
NISKAYUNA HS |
SCHENECTADY |
NY |
JASON CHEN |
HUNTER COLLEGE HS |
NEW YORK |
NY |
HOOYOUNG CHUNG |
HUNTER COLLEGE HS |
NEW YORK |
NY |
JONATHAN SASMOR |
HUNTER COLLEGE HS |
NEW YORK |
NY |
MARK XUE |
HUNTER COLLEGE HS |
NEW YORK |
NY |
YITZI KORNBLUTH |
MARSHA STERN TALMUDICAL ACAD |
NEW YORK |
NY |
JAY GILL |
NICHOLS SCHOOL |
BUFFALO |
NY |
LEE KAI WANG |
PITTSFORD SUTHERLAND HS |
PITTSFORD |
NY |
WILLIAM CHEN |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
SAMUEL CHOI |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
ANTONY CHOW |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
BRIAN EDWARDS |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
JOEL LEWIS |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
YAO HUA MAI |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
MATTHEW WELSH |
STUYVESANT HS |
NEW YORK |
NY |
AARON PIXTON |
VESTAL SHS |
VESTAL |
NY |
SHYAM AMIN |
WHEATLEY SCHOOL |
OLD WESTBURY |
NY |
RONG HU |
BEAVERCREEK HS |
BEAVERCREEK |
OH |
TIMOTHY BAHLS |
BEXLEY HS |
BEXLEY |
OH |
MIKE GREENBERG |
ELYRIA HS |
ELYRIA |
OH |
DAVID SIMMONSDUFFIN |
SHAKER HEIGHTS HS |
SHAKER HEIGHTS |
OH |
JASON JUANG |
CINCINNATI COUNTRY DAY SCHOOL |
CINCINNATI |
OH |
ADAM MARGOLIUS |
SHAKER HEIGHTS HS |
SHAKER HEIGHTS |
OH |
ERIC JOHNSON |
JENKS HS |
JENKS |
OK |
THEODORE JOHNSON FREYD |
SOUTH EUGENE HS |
EUGENE |
OR |
DAVID ROE |
THE CATLIN GABEL SCHOOL |
PORTLAND |
OR |
MITKA VAINTROB |
THEO ROOSEVELT MS |
EUGENE |
OR |
WILL COOPER |
ACADEMY NEW CHURCH GIRLS SCH |
BRYN ATHYN |
PA |
DAVID GLASSER |
FRIENDS CENTRAL SCHOOL |
WYNNEWOOD |
PA |
SAMUEL HUGHES |
MARPLE NEWTOWN SHS |
NEWTOWN SQUARE |
PA |
WILLIAM MANSKY |
MARPLE NEWTOWN SHS |
NEWTOWN SQUARE |
PA |
MAX GLICK |
MOUNT LEBANON HS |
PITTSBURGH |
PA |
DAVID AARONSON |
NEW HOPE-SOLEBURY JR-SR HS |
NEW HOPE |
PA |
AMEYA VELINGKER |
OREFIELD MS |
OREFIELD |
PA |
TONY HAO |
SUSQUEHANNA TWP HS |
HARRISBURG |
PA |
JACOB LAMBACH |
UPPER SAINT CLAIR HS |
PITTSBURGH |
PA |
ADAM BILDERSEE |
LOWER MERION HS |
ARDMORE |
PA |
ROLF HOYER |
LOWER MERION HS |
ARDMORE |
PA |
YAN ZHANG |
EMMAUS HS |
EMMAUS |
PA |
ALEXANDER MARCUS |
WHEELER SCHOOL |
PROVIDENCE |
RI |
GUY BOUDREAUX |
DREHER HS |
COLUMBIA |
SC |
XIAOFAN ZHAO |
LEXINGTON HS |
LEXINGTON |
SC |
TRAVIS REISCH |
O'GORMAN HS |
SIOUX FALLS |
SD |
DANIEL WALKER |
CLARKSVILLE ACADEMY |
CLARKSVILLE |
TN |
WEI HAN LIU |
COOKEVILLE HS |
COOKEVILLE |
TN |
NATHANIEL WATSON |
FARRAGUT HS |
KNOXVILLE |
TN |
AUSTIN CHU |
MEMPHIS UNIVERSITY SCHOOL |
MEMPHIS |
TN |
ADAM LANDER |
ROSSVIEW HIGH SCHOOL |
CLARKSVILLE |
TN |
CHARLES MEEKS |
AUSTIN AREA HOMESCHOOLERS |
AUSTIN |
TX |
ALEX SCHWENDNER |
AUSTIN AREA HOMESCHOOLERS |
AUSTIN |
TX |
JOHN JACKMAN |
BISHOP GORMAN MID/HS |
TYLER |
TX |
JOHN DAVIES |
CISTERCIAN PREPARATORY SCHOOL |
IRVING |
TX |
JASON FERGUSON |
FERGUSON HOMESCHOOL |
DALLAS |
TX |
BENJAMIN LEEDOM |
GEORGETOWN HS |
GEORGETOWN |
TX |
MICHAEL ROTHENBERG |
GEORGETOWN HS |
GEORGETOWN |
TX |
CARL LEDBETTER |
HARLINGEN HS |
HARLINGEN |
TX |
TONY ZHANG |
KLEIN HS |
KLEIN |
TX |
JANARDAN YRI |
PLANO EAST SR HS |
PLANO |
TX |
ZAC COX |
ST MARK'S SCHOOL OF TEXAS |
DALLAS |
TX |
JOHN LIN |
ST MARK'S SCHOOL OF TEXAS |
DALLAS |
TX |
EUGENE LIN |
ST MARK'S SCHOOL OF TEXAS |
DALLAS |
TX |
YUNMI KONG |
STEPHEN F AUSTIN HS |
SUGAR LAND |
TX |
JOSHUA LIM |
THE OAKRIDGE SCHOOL |
ARLINGTON |
TX |
CHRIS YETTER |
WESTFIELD HS |
HOUSTON |
TX |
PHILIP MILLING |
WESTWOOD HS |
AUSTIN |
TX |
MORGAN DENNIS |
ALTA HS |
SANDY |
UT |
TIMOTHY ABBOTT |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
RICHARD BIGGS |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
JOSEPH CACKLER |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
JOHN CACKLER |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
EVAN DANAHER |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
JOSHUA DEZUBE |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
BRIAN JACOKES |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
THOMAS MILDORF |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
CHRISTIAN REPETSKI |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
DENNIS QIN |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
GREGORY MINTON |
SALEM HS |
SALEM |
VA |
PHILIP OLSON |
GAR-FIELD HS |
WOODBRIDGE |
VA |
GREGORY N PRICE |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
ERIC PRICE |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
STEVEN SIVEK |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
GARY SIVEK |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
MICHAEL ZHANG |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
YAN ZHANG |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
YOU ZHOU |
JEFFERSON HS - SCI/TECH |
ALEXANDRIA |
VA |
BRIAN RICE |
MARION SHS |
MARION |
VA |
WILLIAM FITHIAN |
POQUOSON HS |
POQUOSON |
VA |
EVAN DUMMIT |
CHAMPLAIN VALLEY UNION HS |
HINESBURG |
VT |
ANDREW GUERTIN |
MIDDLEBURY UNION HIGH SCHOOL |
MIDDLEBURY |
VT |
KYLE LITTLEFIELD |
HANFORD HS |
RICHLAND |
WA |
JED YANG |
SHOREWOOD HS |
SHORELINE |
WA |
NICHOLAS WAGE |
APPLETON WEST HS |
APPLETON |
WI |
PO RU LOH |
JAMES MADISON MEMORIAL HS |
MADISON |
WI |
POLING LOH |
JAMES MADISON MEMORIAL HS |
MADISON |
WI |
DANIEL KANE |
WEST HS |
MADISON |
WI |
YIAN ZHANG |
WEST HS |
MADISON |
WI |
DAVID BUCKINGHAM |
PARKERSBURG HS |
PARKERSBURG |
WV |