NAME |
GRADE |
SCHOOL |
CITY |
STATE |
Mu Cai |
12 |
Salisburg Composite High School |
Sherwood Park |
AB |
Peter Zhang |
12 |
Sir Winston Churchill High School |
Calgaray |
AB |
Luke Burton |
12 |
Palmer Homeschoolers |
Palmer |
AK |
Albert Lee |
10 |
Auburn High School |
Auburn |
AL |
Lawrence Watts |
11 |
Little Rock Central High School |
Little Rock |
AR |
Matthew Peairs |
11 |
Phoenix Country Day School |
Paradise Valley |
AZ |
Lin Fei |
9 |
Sir Winston Churchill Secondary School |
Vancouver |
BC |
Michael Viscardi |
9 |
Academy for the Gifted |
San Diego |
CA |
Xuan Luo |
12 |
Albany High School |
Albany |
CA |
Shawn Yu |
12 |
Arcadia High School |
Arcadia |
CA |
Jongmin Baek |
12 |
Cupertino High School |
Cupertino |
CA |
Stephen Ge |
8 |
EPGY-Stanford University |
Stanford |
CA |
David Philipson |
10 |
Harvard-Westlake School |
North Hollywood |
CA |
Abhishek Asthana |
12 |
Henry M. Gunn High School |
Palo Alto |
CA |
Rishi Gupta |
11 |
Henry M. Gunn High School |
Palo Alto |
CA |
Richard Ho |
10 |
Henry M. Gunn High School |
Palo Alto |
CA |
Fedor Manin |
11 |
Henry M. Gunn High School |
Palo Alto |
CA |
Yaning Zhu |
12 |
Henry M. Gunn High School |
Palo Alto |
CA |
Joshua Batson |
12 |
Lynbrook High School |
San Jose |
CA |
Stephen Giandomenico |
9 |
Lynbrook High School |
San Jose |
CA |
Grace Li |
10 |
Lynbrook High School |
San Jose |
CA |
Dmitry Taubinsky |
11 |
Maria Carrillo High School |
Santa Rosa |
CA |
Yingkun Li |
11 |
Mark Keppel High School |
Alhambra |
CA |
Joseph Chu |
8 |
Miller Middle School |
San Jose |
CA |
Caroline Suen |
8 |
Miller Middle School |
San Jose |
CA |
Kevin Koai |
11 |
Mission San Jose High School |
Fremont |
CA |
Jiale Shu |
8 |
Mission San Jose High School |
Fremont |
CA |
Curtis Liu |
10 |
Monte Vista High |
Danville |
CA |
Ajai Sharma |
12 |
Mount Carmel High School |
San Diego |
CA |
Tedrick Leung |
9 |
North Hollywood High School |
North Hollywood |
CA |
Ho Seung Ryu |
12 |
Pacific Grove High School |
Pacific Grove |
CA |
Aaron Jones |
9 |
Palo Alto High School |
Palo Alto |
CA |
Peter Chien |
8 |
Redwood Middle School |
Saratoga |
CA |
Andrew Chien |
9 |
Saratoga High School |
Saratoga |
CA |
Darren Yin |
10 |
Saratoga High School |
Saratoga |
CA |
Yi Sun |
10 |
The Harker School |
San Jose |
CA |
Henry Tung |
9 |
Torrey Pines High School |
San Diego |
CA |
Rong Hu |
12 |
West High School |
Torrance |
CA |
Zenan Chang |
10 |
|
|
CA |
Steven Hao |
11 |
|
San Jose |
CA |
Shotaro Makisumi |
8 |
|
|
CA |
Conner Rogers |
10 |
D'Evelyn Junior/Senior High School |
Denver |
CO |
Bryce Herdt |
11 |
Mitchell High School |
Colorado Springs |
CO |
Seth Obrien |
10 |
Monarch High School |
Louisville |
CO |
Andy Scacco |
10 |
Smoky Hill High School |
Aurora |
CO |
Sara Sheehan |
10 |
South High School |
Pueblo |
CO |
Shreyes Seshasai |
12 |
Avon High School |
Avon |
CT |
Steven Chiou |
12 |
Danbury Math Academy, WCSU |
Danbury |
CT |
Lewis Hahn |
12 |
Hopkins School |
New Haven |
CT |
Mung Yeung Wong |
10 |
Hotchkiss School |
Lakeville |
CT |
Sira Sriswasdi |
12 |
Loomis-Chaffee School |
Windsor |
CT |
Joshua Horowitz |
9 |
Simsbury High School |
Simsbury |
CT |
Daniel Poore |
9 |
Alice Deal Junior High School |
Washington |
DC |
Arthur Huang |
11 |
Charter School of Wilmington |
Wilmington |
DE |
Oleg Rudenko |
10 |
Atlantic High School |
Delray Beach |
FL |
Keenan Pepper |
11 |
James Rickards High School |
Tallahassee |
FL |
Ryan Williams |
12 |
Miami Springs Senior High School |
Miami Springs |
FL |
Ye Wang |
10 |
Palm Harbor University High School (Intn'l Prog) |
Palm Harbor |
FL |
Nimish Ramanlal |
10 |
Seminole High School |
Sanford |
FL |
Eric Stansifer |
11 |
West Shore Junior-Senior High School |
Melbourne |
FL |
Boris Alexeev |
12 |
Cedar Shoals High School |
Athens |
GA |
Harrison Brown |
8 |
Milton High School |
Alpharetta |
GA |
Frederick Johnson |
10 |
Paideia School |
Atlanta |
GA |
Linda Liu |
9 |
Parkview High School |
Lilburn |
GA |
Livia Zarnescu |
10 |
Pope High School |
Marietta |
GA |
Jingyi Tang |
11 |
South Forsyth High School |
Cumming |
GA |
Dragos Ilas |
11 |
Walton High School |
Marietta |
GA |
Andy Davenport |
10 |
Westminster Schools |
Atlanta |
GA |
Matthew Ardo |
12 |
Iolani School |
Honolulu |
HI |
Bryce Lee |
10 |
Iolani School |
Honolulu |
HI |
Kevin Sin |
10 |
Iolani School |
Honolulu |
HI |
Ryan Tsukamoto |
11 |
Iolani School |
Honolulu |
HI |
Jonathan Hirata |
12 |
King Kekaulike High School |
Pukalani |
HI |
Andrew Sueako |
10 |
Punahou School |
Honolulu |
HI |
Qi Gan |
10 |
Ames High School |
Ames |
IA |
Nick Brady |
10 |
Iowa City High School |
Iowa City |
IA |
Bryan Wilson |
11 |
Centennial High School |
Boise |
ID |
Jack Scheff |
12 |
Evanston Township High School |
Evanston |
IL |
Andrew Glazer |
12 |
Glenbrook North High School |
Northbrook |
IL |
Timothy Credo |
11 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Abhi Gulati |
11 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Rider Hallenstein |
12 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Ruozhou Jia |
12 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Albert Ni |
10 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Letian Zhang |
10 |
Illinois Mathematics & Science Academy |
Aurora |
IL |
Scott Abrams |
11 |
Naperville North High School |
Naperville |
IL |
James Albrecht |
12 |
Naperville North High School |
Naperville |
IL |
Irena Wang |
12 |
Naperville North High School |
Naperville |
IL |
Cory Nanus |
12 |
New Trier Township High School |
Winnetka |
IL |
Andrey Gorlin |
12 |
Niles North High School |
Skokie |
IL |
Joseph Pacold |
12 |
St. Ignatius College Preparatory School |
Chicago |
IL |
Alex Zhai |
8 |
University Laboratory High School |
Urbana |
IL |
Gregory Gauthier |
8 |
Wheaton North High School |
Wheaton |
IL |
Thomas Pollom |
11 |
Cathedral High School |
Indianapolis |
IN |
Charles Tam |
10 |
North Central High School |
Indianapolis |
IN |
Tiffany Ko |
10 |
Terre Haute South Vigo High School |
Terre Haute |
IN |
David Benjamin |
7 |
William Henry Harrison High School |
West Lafayette |
IN |
Andrew Sun |
10 |
East High School |
Wichita |
KS |
Frank Guan |
12 |
Dupont Manual Magnet High School |
Louisville |
KY |
Richard Pang |
11 |
Baton Rouge Magnet High School |
Baton Rouge |
LA |
Yuanjian Li |
11 |
Boston Latin School |
Boston |
MA |
Pavel Kamyshev |
11 |
Deerfield Academy |
Deerfield |
MA |
Cary Malkiewich |
11 |
Doherty Memorial High School |
Worcester |
MA |
Sway Chen |
8 |
Lexington High School |
Lexington |
MA |
Adam Rosenfield |
12 |
Lexington High School |
Lexington |
MA |
David Wen |
10 |
Lexington High School |
Lexington |
MA |
Fedor Labounko |
12 |
Simon's Rock College |
Great Barrington |
MA |
Christopher Lu |
10 |
Wayland High School |
Wayland |
MA |
Andrew Geng |
9 |
Westford Academy |
Westford |
MA |
Matthew Jordan |
11 |
Montgomery Blair High School |
Silver Spring |
MD |
John Kim |
10 |
Montgomery Blair High School |
Silver Spring |
MD |
Brian Lawrence |
9 |
Montgomery Blair High School |
Silver Spring |
MD |
Eric Ma |
11 |
Montgomery Blair High School |
Silver Spring |
MD |
Richard McCutchen |
9 |
Montgomery Blair High School |
Silver Spring |
MD |
Eric Marberg |
12 |
Walt Whitman High School |
Bethesda |
MD |
Jonathan Anderson |
10 |
Watkins Mill High School |
Gaithersburg |
MD |
Jason Priestley |
12 |
Maine School of Science & Mathematics |
Limestone |
ME |
Alex Xu |
10 |
Andover High School |
Bloomfield Hills |
MI |
Vivek Behera |
10 |
Marian High School |
Bloomfield Hills |
MI |
Shui Hu |
8 |
Irondale Senior High School |
New Brighton |
MN |
Silas Johnson |
11 |
Jefferson Senior High School |
Bloomington |
MN |
Ning Zhou |
12 |
Wayzata High School |
Plymouth |
MN |
Jonathan Cannon |
12 |
Clayton High School |
Clayton |
MO |
Evan Sadler |
11 |
Clayton High School |
Clayton |
MO |
Daniel Berry |
12 |
Columbia-Rock Bridge Senior High School |
Columbia |
MO |
Robert Lockley |
11 |
Hazelwood West High School |
Hazelwood |
MO |
Gerardo Flores |
10 |
Ladue Horton Watkins High School |
St.D173 Louis |
MO |
Matt Ince |
12 |
St. Louis Family Church Learning Center |
Chesterfield |
MO |
Nathaniel Ince |
12 |
St. Louis Family Church Learning Center |
Chesterfield |
MO |
Taige Hou |
12 |
Webb City High School |
Webb City |
MO |
Wei Wei |
12 |
Oxford High School |
Oxford |
MS |
Casey Guenthner |
12 |
Billings Senior High School |
Billings |
MT |
Anders Kaseorg |
12 |
Charlotte Home Educators Association |
Charlotte |
NC |
John Pardon |
9 |
Durham Academy Upper School |
Durham |
NC |
Arnav Tripathy |
9 |
East Chapel Hill High School |
Chapel Hill |
NC |
Derrick Sund |
10 |
H O M E |
Fayetteville |
NC |
Yakov Berchenko Kogan |
9 |
Needham B. Broughton High School |
Raleigh |
NC |
Jeffrey Tang |
11 |
North Carolina School Science & Mathematics |
Durham |
NC |
Mikhail Lavrov |
9 |
William G Enloe High School |
Raleigh |
NC |
Samuel Balinghasay |
8 |
Jamestown High School |
Jamestown |
ND |
Tim Carrell |
11 |
Lincoln East High School |
Lincoln |
NE |
Charles Chen |
11 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Shigeta Fujitani |
10 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Gary Ri |
10 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Oleg Golberg |
12 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Hayoung Kim |
12 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Taehyeon Ko |
10 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Bryan Koo |
11 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Tiankai Liu |
12 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
James Qi |
11 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Kijun Seo |
10 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Tony Zhang |
12 |
Phillips Exeter Academy |
Exeter |
NH |
Jae Bae |
12 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Thomas Belulovich |
11 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Jeong Choi |
10 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Hyun Soo Kim |
11 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Shuvojit Ghosh |
12 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Fan Zhang |
11 |
Academy Advancement Science & Technology |
Hackensack |
NJ |
Illan Levy |
9 |
Freehold High School |
Freehold |
NJ |
Kevin Chen |
11 |
Montgomery High School |
Skillman |
NJ |
Jason Chan |
11 |
Newark Academy |
Livingston |
NJ |
Zhou Fan |
10 |
Parsippany Hills High School |
Parsippany |
NJ |
Kevin Modzelewski |
10 |
Princeton Day School |
Princeton |
NJ |
David Costanzo |
12 |
Princeton High School |
Princeton |
NJ |
Benjamin Tsou |
12 |
Princeton High School |
Princeton |
NJ |
Andrew Pak |
10 |
The Peddie School |
Hightstown |
NJ |
Dan Le |
11 |
West Windsor Plainsboro HS-North Campus |
Plainsboro |
NJ |
Taktin Oey |
12 |
West Windsor-Plainsboro HS-South Campus |
Princeton Junction |
NJ |
Aleksandr Arkhipov |
10 |
|
|
NJ |
Robert Cordwell |
11 |
Manzano High School |
Albuquerque |
NM |
Jackson Gorham |
10 |
Robert Mcqueen High School |
Reno |
NV |
Kevin Kowalski |
8 |
The Meadows School |
Las Vegas |
NV |
Jennifer Lin |
10 |
Arlington High School |
La Grangeville |
NY |
Dmitriy Karabash |
12 |
Edward R. Murrow High School |
Brooklyn |
NY |
Pu Zhang |
12 |
Francis Lewis High School |
Fresh Meadows |
NY |
Alison Miller |
12 |
Home Educators Enrichment Group |
Niskayuna |
NY |
Kyle Holmes |
12 |
Hunter College High School |
New York |
NY |
Danny Zhu |
8 |
Hunter College High School |
New York |
NY |
Hooyoung Chung |
10 |
Stuyvesant High School |
New York |
NY |
Mikhail Dvorkin |
12 |
Stuyvesant High School |
New York |
NY |
Robert Krone |
12 |
Stuyvesant High School |
New York |
NY |
Sho Uemura |
10 |
Stuyvesant High School |
New York |
NY |
Christopher Lim |
10 |
Trinity School |
New York |
NY |
Aaron Pixton |
12 |
Vestal Senior High School |
Vestal |
NY |
Shyam Amin |
12 |
Wheatley School |
Old Westbury |
NY |
Jason Juang |
12 |
Cincinnati Country Day School |
Cincinnati |
OH |
David Nie |
11 |
Findlay High School |
Findlay |
OH |
Elena Udovina |
12 |
Hathaway Brown School |
Shaker Heights |
OH |
Eric Mecklenburg |
11 |
Hawken School |
Gates Mills |
OH |
Aaron Pollack |
11 |
Liberty High School |
Youngstown |
OH |
Eric Johnson |
12 |
Oklahoma School of Science & Mathematics |
Oklahoma City |
OK |
Yufei Zhao |
10 |
Don Mills Collegiate Institute |
Don Mills |
ON |
Chuan Silviali |
12 |
Lisgar Collegiate Institute |
Ottawa |
ON |
Peng Shi |
10 |
Sir John A. Macdonald Collegiate Institute |
Toronto |
ON |
Janos Kramar |
11 |
University Of Toronto Schools |
Toronto |
ON |
Jacob Tsimerman |
10 |
University Of Toronto Schools |
Toronto |
ON |
Stephen Choy |
12 |
Upper Canada College |
Toronto |
ON |
Clarence Tso |
10 |
Upper Canada College |
Toronto |
ON |
Taotao Liu |
11 |
Vincent Massey Secondary School |
Windsor |
ON |
Jimmy Shen |
11 |
Vincent Massey Secondary School |
Windsor |
ON |
John Sun |
12 |
Vincent Massey Secondary School |
Windsor |
ON |
Shaun White |
11 |
Vincent Massey Secondary School |
Windsor |
ON |
Siyuan Xing |
10 |
Vincent Massey Secondary School |
Windsor |
ON |
Jakub Zavodny |
12 |
Long Creek School |
Long Creek |
OR |
David Coley |
12 |
Abington Senior Hgih School |
Abington |
PA |
Tianren Qi |
9 |
Conestoga High School |
Berwyn |
PA |
Yan Zhang |
12 |
Emmaus High School |
Emmaus |
PA |
Maria Monks |
10 |
Hazleton Area High School |
Hazleton |
PA |
Samuel Hughes |
12 |
Marple Newtown High School |
Newtown Square |
PA |
Ameya Velingker |
10 |
Parkland High School |
Allentown |
PA |
Jay Ni |
11 |
Radnor High School |
Radnor |
PA |
Jason Trigg |
10 |
Unionville High School |
Kennett Square |
PA |
Sherry Gong |
9 |
Saint John's School |
Santurce |
PR |
Mathieu Guay Paquet |
13 |
College De Maisonneuve |
Montreal |
QC |
Joseph Zimmerman |
10 |
Barrington High School |
Barrington |
RI |
Alexander Marcus |
11 |
Wheeler School |
Providence |
RI |
Benjamin Garrett |
12 |
Governor School Science & Mathematics |
Hartsville |
SC |
Andrew Kraft |
12 |
Mobridge High School |
Mobridge |
SD |
Daniel Walker |
11 |
Clarksville Academy |
Clarksville |
TN |
Austin Chu |
12 |
Memphis University School |
Memphis |
TN |
Adam Lander |
11 |
Rossview High School |
Clarksville |
TN |
Alex Schwendner |
11 |
Austin Area Homeschoolers |
Austin |
TX |
Yang Mou |
10 |
Clements High School |
Sugar Land |
TX |
Jason Ferguson |
11 |
Ferguson Homeschool |
Dallas |
TX |
Zachary Abel |
10 |
Greenhill School |
Addison |
TX |
Jeffrey Middleton |
12 |
Johnson High School |
Austin |
TX |
Chenyang Li |
9 |
Li Homeschool |
Sugar Land |
TX |
Ryan Hodgson |
9 |
Saint Johns School |
Houston |
TX |
Zac Cox |
12 |
St. Mark's School of Texas |
Dallas |
TX |
Stephen Olson |
12 |
Olympus High School |
Salt Lake City |
UT |
George Washington |
10 |
Clover Hill Math & Science |
Midlothian |
VA |
Gregory Minton |
12 |
Salem High School |
Salem |
VA |
Brian Rice |
12 |
Southwest Virginia Governor's School |
Dublin |
VA |
Richard Biggs |
12 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
John Cackler |
11 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Evan Danaher |
12 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Peter Diao |
10 |
Thomas Jefferson High School of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Calvin Hayes |
10 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Michael Jacokes |
12 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Men Young Lee |
10 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Alvin Li |
11 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Thomas Mildorf |
11 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Carolyn Offutt |
12 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Veronica Pillar |
10 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Eric Price |
11 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Daniel Schafer |
10 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Michael Zhang |
12 |
Thomas Jefferson HS of Science & Technology |
Alexandria |
VA |
Nicholas Zehender |
10 |
Zehender Homeschool |
Midlothian |
VA |
Colin Sandon |
8 |
Essex High School |
Essex Junction |
VT |
Adam Hesterberg |
9 |
Garfield High School |
Seattle |
WA |
Nathan Pflueger |
11 |
Garfield High School |
Seattle |
WA |
William Johnson |
9 |
Inglemoor Senior High School |
Kenmore |
WA |
Michael Dunn |
10 |
Lakeside School |
Seattle |
WA |
Zachary Geballe |
12 |
Lakeside School |
Seattle |
WA |
Jed Yang |
12 |
Shorewood High School |
Shoreline |
WA |
Zachary Bunting |
11 |
Thomas Jefferson High School |
Auburn |
WA |
Nicholas Wage |
10 |
Appleton East High School |
Appleton |
WI |
Timothy Black |
9 |
James Madison Memorial High School |
Madison |
WI |
Po Ling Loh |
11 |
James Madison Memorial High School |
Madison |
WI |
Andrew Bolanowski |
10 |
Rufus King School Coll Bound |
Milwaukee |
WI |
Alec Li |
12 |
Madison West High School |
Madison |
WI |
Andrew Wu |
10 |
Morgantown High School |
Morgantown |
WV |
Tyson Teichert |
12 |
Cokeville Senior High School |
Cokeville |
WY |
|